Znajdę Cię

Znajdę Cię

„Znajdę Cię” to hollywoodzki film inspirowany losami Polskich muzyków z lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku w reżyserii ikony amerykańskiej kinematografii Marthy Coolidge, stworzony z niezwykłym rozmachem. Zdążył już odnieść sukcesy na Festiwalu Transatlantyk 2019, Taormina Film Fest 2019 i Energa Camerimage 2019. Fascynująca i porywająca opowieść o wielkiej romantycznej miłości, przyjaźni na całe życie i niesamowitej mocy drzemiącej w muzyce. Robert Pułaski i Rachel Rubin mają zaledwie po 10 lat, kiedy spotykają się w szkole muzycznej. W wielokulturowej Łodzi, mieście tętniącym życiem i przeżywającym w okresie międzywojennym wielki rozkwit, czas płynie pozornie beztrosko w kręgach ziemiańsko-burżuazyjnych, do których należą Robert i Rachel. Obydwoje żyją muzyką i marzą o tym, że wystąpią kiedyś razem na scenie prestiżowego Carnegie Hall w Nowym Jorku. Nie spodziewają się, że wybuchnie wojna…

Obsada

Film “I’ll Find You” / “Znajdę Cię” posiada znakomitą międzynarodową obsadę. Głównych bohaterów zagrali przystojny i obdarzony pięknym głosem Leo Suter – wschodząca gwiazda z Wielkiej Brytanii oraz młoda i utalentowana Adelaide Clemens – Australijka mająca już za sobą kilka wyjątkowych ról w filmach takich jak: „Wielki Gatsby” czy „Generacja Hmm”. W role Roberta i Rachel jako dzieci wcielili się Ursula Parker z Nowego Jorku oraz Sebastian Croft z Londynu (nominowany w 2019 do dziecięcej BAFTy).

W kluczowych rolach drugoplanowych wystąpili: Stellan Skarsgård, ulubiony aktor Larsa von Triera, znany szerszej publiczności między innymi z „Piratów z Karaibów“„Mamma Mia“ i serialu “Czarnobyl”, za rolę w którym otrzymał właśnie Złotego Globa, Connie Nielsen, odtwórczyni głównej roli w „Gladiatorze” i Królowa Hippolita w „Wonder Woman” oraz Stephen Dorff, bohater takich filmów jak „Wieczny łowca”„Między miejscami”.

Na ekranie pojawia się także plejada polskich aktorów: Małgorzata Kożuchowska, Weronika Rosati, Maciej Zakościelny, Jacek Braciak, Karolina Porcari, Marcin Czarnik, Kamil Kula, Lech Mackiewicz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Katarzyna Michalska, Janusz German, Redbad Klynstra, Agnieszka Wagner, Monika Dryl jak też ponad 4000 statystów.

Twórcy filmu

Film wyreżyserowała Martha Coolidge której filmy, zdobyły wiele nagród, wśród nich nominacje do Oscara – między innymi za najlepszą rolę kobiecą w filmie “Rambling Rose” / “Historia Rose” dla Laury Dern. David S. Ward – amerykański reżyser i autor, którego scenariusz do “Żądła” zdobył Oscara, a do “Bezseność w Seattle” nominację do Oscara – dzieli kredyt scenarzysty “I’ll Find You” / “Znajdę Cię” z Bożenną Intrator, polsko – amerykańską poetką, scenarzystką i producentką filmową. Jan A. P. Kaczmarek, polski kompozytor, autor muzyki do ponad 60 filmów i laureat Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel” napisał muzykę do „Znajdę Cię“. Michael Minkler – amerykański inżynier dźwięku, który otrzymał trzy Oscary za dźwięk do filmów: „Dreamgirls”, „Chicago”, „Helikopter w ogniu” jest odpowiedzialny za ostateczny dźwięk. Richard Chew – amerykański montażysta, producent, operator filmowy, najbardziej znany z montażu nagrodzonych Oscarem „Gwiezdnych wojen”, nominowany do Oscara za „Lot nad kukułczym gniazdem” był jednym z montażystów. Oprócz niego film montowali Eric A. Sears i Paul Seydour. Scenografię do „Znajdę Cię” stworzył Marek Dobrowolski a o wspaniałe kostiumy zadbała Elżbieta Radke.

Producenci filmu
Zbigniew & Lukas Raczyński – producer
Fred Roos – producer, legenda castingu, wybitny amerykański producent filmowy. Zdobył Oscara za wyprodukowanie „Ojca Chrzestnego II”, był nominowany do Oscara za „Czas Apokalipsy”.
Bozenna Intrator – producer
Alexander Roos – executive producer
Richard Luke Rothschild – line producer preproduction
Richard Schlesinger – line producer
Susie Wrenn – associate producer
Adrian Kujda – associate producer
Michael Mussante – associate producer